פרק 7 - בין עיירות הפיתוח לקיבוצים - שיחה עם ד

פרק 7 - בין עיירות הפיתוח לקיבוצים - שיחה עם ד"ר מוטי גיגי

אודות הפרק

ד"ר מוטי גיגי הוא ראש המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר שבשדרות.
‎מוטי נולד, גדל והתחנך בשדרות. הוא למד אלקטרוניקה ומחשבים בתיכון, ובתחילת שירותו הצבאי למד לקורס טכנאי אלקטרוניקה בחיפה, שם למד את מערכת ה"טריגו" של חיל האוויר, והעביר את שירותו הסדיר והקבע בבסיס עובדה ליד אילת. לאחר הצבא, מוטי בילה 8 חודשים בחברת קומברס, ואז החליט לנטוש את עולם ההי טק וטס להודו לחצי שנה.
‎אחרי הודו הוא התחיל תואר ראשון במדעי ההתנהגות וכלכלה במכללת ספיר. על הצד, הוא לימד מדעים בבתי ספר יסודיים בסביבה, והתחיל להיכנס לעולם החברתי. הוא שימש רכז פרח ויו"ר אגודת הסטודנטים בספיר, ועם כל זה סיים תואר ראשון בהצטיינות. תואר שני בסוציולוגיה הוא התחיל בבאר שבע וסיים בתל אביב, ובמקביל לכך, למד והוציא תעודת הוראה במכון מנדל למנהיגות חינוכית בירושלים.
‎את לימודי הדוקטורט עשה מוטי באוניברסיטת בן גוריון. במקביל לעבודת הדוקטורט כיהן כשבע שנים בתור יו״ר ארגון הסגל האקדמי בספיר, וחבר במועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר במכללות. עבודת הדוקטורט שלו, בנושא היחסים בין עיירות פיתוח לקיבוצים לאורך השנים, היתה פורצת דרך וזכתה בשבחים רבים. לאחר מכן עשה פוסט דוקטורט באוניברסיטת ניו יורק, ולבסוף חזר לארץ וקיבל את משרתו הנוכחית בספיר.
‎הוא נשוי לקרני, ואב לשלושה.
‎מוטי ואני פתחנו את השיחה ביננו בדיבור על עבודת הדוקטורט שלו, ומשם התפזרנו לשלל נושאים הנעים סביב מאבקים חברתיים, המתח שבין אשכנזים למזרחים, ההבדל בין מרכז לפריפריה ועוד. נותר לנו עוד המון על מה לדבר, ואני מקווה לארח אותו פה שוב ביום מן הימים.

הפניות:

  1. עבודת הדוקטורט של מוטי גיגי - יחסי עיירות פיתוח – קיבוצים: מעמד, זהות ומרחב
  2. אירועי ואדי סאליב - ויקיפדיה
  3. הפנתרים השחורים - ארכיון המדינה
  4. ספר - המאבק המזרחי בישראל: בין דיכוי לשחרור, בין הזדהות לאלטרנטיבה 2003-1948; מאת סמי שלום שטרית

Home » podcast itemes » דיוני שכל – פודקאסט » פרק 7 - בין עיירות הפיתוח לקיבוצים - שיחה עם ד"ר מוטי גיגי