![#275 תמיר דורטל - למה החילונים לא זוכרים מתי ט' באב? על פי ברל כצנלסון על המשמעות #275 תמיר דורטל - למה החילונים לא זוכרים מתי ט' באב? על פי ברל כצנלסון](https://storage.buzzsprout.com/ngge2ns63allaxazoq6qksddc8w0?.jpg)
#275 תמיר דורטל - למה החילונים לא זוכרים מתי ט' באב? על פי ברל כצנלסון
אודות הפרק
בשנת 1934 ה-מחנך של תנועת העבודה, ברל כצנלסון כתב מאמר מופתי, שרלוונטי היום יותר מתמיד על שכחת המקורות ואי ידיעת ההיסטוריה וחוסר החיבור הרגשי להיסטוריה היהודית.
"אין להעלות על הדעת כי הם עשו זאת מתוך ידיעה מה הם עושים. אולם אי-ידיעה זו כשהיא לעצמה היא המעוררת מחשבות נוגות על רמתם התרבותית ועל ערך פעולתם החינוכית של כמה ממדריכי הנוער."
"מה ערכה ומה פרייה של תנועת שחרור שאין עימה שורשיות ויש עימה שיכחה, אשר תחת לטפח ולהעמיק בקרב נושאיה את הרגשת המקור ואת ידיעת המקורות, היא מטשטשת את זכרון נקודת המוצא ומקצצת בנימין, אשר דרכן יונקת התנועה את לשדה?"
לצפיה ברשימת ההמלצות
האזנה נעימה!
פרסמו אצלנו - פנו לג'ו 0542360136
להצטרפות כמנוי הפודקאסט ואתר מידה
הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים לפני כולם. - http://eepurl.com/iv2c6k
לצפיה ברשימת ההמלצות
להצטרפות לערוץ הטלגרם
להצטרפות לקבוצת המתנדבים שלנו שבזכותה אנו יכולים להפיק לכם תוכן
האזנה נעימה!